(Zase) odkládáme svatby! Na jaro, na za rok, na někdy.

Dalo by se říci: „tak je to tu zase, odkládáme svatby“. Měla jsem možnost mluvit se spoustou snoubenců, kteří odložili svatbu z jara NA PODZIM, NA ZA ROK, NA NĚKDY.

A řeknu Vám, všichni mají můj veliký obdiv! Protože Ti, co jí posunuli na podzim sice plánují svatbu, ale do poslední chvíle vlastně nevědí, jak to bude… I když teď je jasné, že od 19.10 budou svatby omezené pouze co do počtu osob, nikdo si tím asi zas tak nemůže být jistý.

Plánujete svatbu a nevíte jak dál?

A teď co s tím? Rady jako:

  • Nejste v tom sami
  • Je to jen svatba
  • Tak to prostě (ještě jednou) posunete
  • Vezměte se v pár lidech (když celý život sníte o velké svatbě)
  • Tak to teď neřešte a uvidíte na jaře
  • Tak se budeš vdávat s dítětem, s břichem, bez břicha
  • Alespoň stihneš zhubnout nebo přibrat
  • Tak si prostě najmete jiného fotografa
  • Ten statek zas nebyl tak perfektní, tak se vezmete na jiném statku

totiž vůbec nepomáhají.. Člověk si něco vysní a pak přijde nějaká korona a hodí mu do toho vidle. A musím říct, že i silné povahy to prostě rozhodilo.

Oslovila jsem pár nevěst, které se stihly a nestihly vdát a tady máte pár úryvků:


..jsem nevěsta Bára, svatbu jsme plánovali na konec března a vše mělo být pohádkové… A víte co? Nebudu Vám tady psát, co všechno jsme si před svatbou prožili (kolik probrečených nocí, nekonečných telefonátů a rozhovorů s blízkou i vzdálenou rodinou jsem měla), naše svatba byla pohádková.. Rozhodli jsme se vzít, za minutu dvanáct, před tím než zakázali svatby úplně, v rouškách a jen v pár lidech.. Jestli mi bylo líto, že nemohlo přijít našich všech šedesát pozvaných hostů? Asi by bylo divné, kdyby ne, ale člověk si pak uvědomí, že to o tom není.. Chtěla jsem se stát ženou jednoho skvělého chlapa a tu party si uděláme „pak někdy“.. možná na první výročí.


..jmenuji se Nikola a svatbu jsme odložili na za rok.. Bylo pro mě absolutně nemyslitelné, že bych měla na své vysněné svatbě něco měnit. Dubnový termín je pro nás důležitý a nám stojí za to si počkat. Nebudu Vám, ale lhát, že nejsem nervózní z toho, jak to bude příští rok v dubnu. Nehledě na to, že přeplánovat svatbu pro sto padesát lidí na příští rok, kdy už hodně párů mělo rezervovaný termíny, byla celkem velká akce. Kromě květinářky jsme museli změnit všechny dodavatele.. Jestli to za to stálo Vám (snad) napíšu v dubnu 2021  Hodně štěstí při plánování všem!


..patřím k těm nevěstám, které měly napnuté nervy do poslední chvíle, ale vyšlo to! Jestli bych to chtěla zažít znovu? Svatbu rozhodně ano, ty nervy před tím už nikdy!!! Jmenuji se Pavlína a svatbu jsem plánovala jako stovky z nás na červen. Do poslední chvíle nebylo jasné, zdali nám svatbu nakonec povolí a jak to bude probíhat. Nejdříve roušky ano, pak zas roušky ne. Měli jsme nádhernou svatbu, vše klaplo tak jak mělo a já bych všem snoubencům přála, aby jim to také tak vyšlo! Užijte si svůj svatební den a pevné nervy! V téhle době asi budou potřeba.


S přítelem jsme plánovali svatbu více jak rok, nikdo z nás neměl tušení, co přijde v březnu. Tak jsem se ani já nevdala.. Teď po půl roce mohu říct:„ díky koronavire“. Po téměř měsíční izolaci s partnerem v jednom bytě mi došlo, že to není člověk, s kterým chci strávit zbytek života.. Rozešli jsme se v dobrém a myslím, že k oboustranné spokojenosti.


A nakonec mi napsala nevěsta Kiki, svatbu plánuje na Vánoce… Plánuje stále dál, korona – nekorona. „Stejně teď nikdo neví, co a jak bude, tak proč si kazit radost! Vždyť já na ty přípravy čekala patnáct let, tak teď si je nenechám zkazit nějakým virem“ říká. Tak držíme palce  a pevně věříme, že budeme moci být u toho!


Vidíte? Je to prostě člověk od člověka, pár od páru. Univerzální odpověď na otázku: „ Co teď máme dělat?“ prostě není. Z poklidného plánování svateb se stal doslova adrenalinový sport.
Tady vyhrávají Ti, co vydrží s nervy a vezmou se, Ti co svatbu odsunou, Ti co jí zmenší – všichni jsou vítězové.

Asi tak..

Protože ať už se rozhodnete jakkoliv, je to jen VAŠE svatba a je tedy úplně na vás, jak svatbu pojmete a jestli jí odsunete nebo uskutečníte.
Důležité je, abyste byli šťastní, zdraví a nenechali si ničím a nikým zkazit svůj den!

Takže i když budete slýchat, že je to jen svatba – řekněte si, že ty lidi vůbec neví, o čem mluví a prostě jděte dál..

Šťastnou cestu při plánování,

Vaše Aneta.

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>