Začínáte plánovat svatbu? Zde máte 5 tipů, kde se můžete inspirovat!

Pokud si na plánování svatby chystáte najmout svatební agenturu nebo si jí budete chystat sami – vždy potřebujete trošku inspirace, podle čeho vybírat, jak se rozhodnout, kam zajít… Minimálně na šaty 🙂

Svatba jako každá jiná akce vyžaduje hodně příprav a je úplně jedno, jak velká bude. Kde tedy hledat informace a jak se k celé věci postavit?

Názor na to, zdali je lepší agentura nebo ne se různí. Někdo chce mít vše do detailu, někdo naopak vítá improvizaci a má rád vše pod kontrolou (což se zrovna ve svatební den úplně nevyplácí, ale o tom až jindy)

Pokud s plánováním začínáte a nemáte žádnou představu o tom, jak by váš velký den měl vypadat, nejvíce inspirace najdete pochopitelně na internetu. Existuje nespočet blogů domácích i zahraničních, Pinterest, Instagram a Facebooku, kde je hromada skupin ve kterých si nevěsty navzájem radí a v tom lepším případě se i chválí.

Důležité je si udělat v kostce představu a sepsat si vše na papír, nebo si koupit nějaký hezký svatební diář, který Vás provede přípravami „krok za krokem“.

Začněte určitě tím, že si stanovíte rozpočet. To je základ.

A na kolik vyjde svatba?

A kde se tedy inspirovat???
1) Pinterest
Je to určitě dokonalá volba pro inspiraci. I u nás už se dělají nádherné (a hodně drahé) svatby, které byste od těch zahraničních jen těžko poznali. Ale tady těch českých moc nenajdete.
Nicméně na to, abyste si vyjasnili například roční období či udělali představu na dekoraci svatební brány je to „zlatý důl“! Určitě tam zavítejte.

2) Svatební blog
Můj nejoblíbenější svatební blog je „Style me pretty“, je vyladěný do posledního detailu, najdete v něm nekonečno svatebních kombinací a odkazy na opravdové svatby a něco jako „dobrý tým“ 🙂

Maledivy

3) Instagram a Facebook
Zde asi najdete nejvíce inspirace na české svatby. Najdete zde spoustu květinářů, svatebních salónů, fotek od svatebních koordinátorů a když zadáte hashtag #svatba – dostanete se do nekončící záplavy fotek právě z českých svateb.

Osobně Vám doporučuji být i v nějaké facebookové svatební skupině (a to zejména těm, kteří se chystají jít do svatby „na vlastní pěst“). Dozvíte se někdy i nemožné:) Zadejte do vyhledávače „svatební…“ a načte se Vám hned několik desítek skupin s tématem „svatba“.
Díky těmto skupinám vyhledáte dodavatele během několika minut, ať jste, kde jste. I tak se ale koukněte na jejich stránky, sjednejte schůzku, podepište smlouvu.

Co se mi na těchto skupinách úplně nelíbí, je to, že je tam hodně nevěst (či už vdaných paní), kteří dokáží být někdy až přehnaně kritické a potřebují se vyjadřovat úplně ke všemu.

Svatební Grep na instagramu!

Dalším mínusem je to, že pokud sháníte například šaty v černé barvě, dostane sto odpovědí, že pokud byste nakonec chtěla bílé, tak ony mají na prodej.
Plusem naopak je, že je tam hodně „holek“, které Vám rádi někoho doporučí, pochválí Vám líčení, když si nejste jistí..

4) Svatební časopis
Ještě v ČR vychází i svatební časopis Tvoje Svatba, ve kterých jistě také najdete pár dobrých rad.

Vaše svatby

5) Svatební Grep
Pokud chcete každodenní inspiraci na dodavatele či se Vám jen líbí svatební fotky, sledujte nás na facebooku nebo instagramu! Budeme RÁDI!

Svatební Grep na facebooku!

Krásné plánování.

Vaše Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>