Vezměte se v TEN SPRÁVNÝ ČAS !?

Včera na mě vyskočil článek, kde se ptali odborníků, kdy je nejideálnější věk pro vstup do manželství. Dokonce tam psali něco o tom, že po 10 ti letech už nemá cenu se brát a že po pár měsících je to zase moc brzy.

Položila jsem tedy ve Svatebním Klubu jednoduchou otázku: Po jak dlouhé době jste se brali nebo se budete brát“? Odpovědi tam jsou od pár měsíců až po 20 let. A nikdo z těch kdo odpovídali, nezněli nijak nešťastně. Někdo se bral či bere z obrovské lásky po pár měsících, jiní zas čekali (jí), až děti vyrostou..

A většina má pocit, že se berou „V TEN SPRÁVNÝ ČAS“.


Mám stejně starou kamarádku, které se pořád dokola ptají, kdy už se bude konečně vdávat. Asi si dokážete představit, jak ráda tu otázku slyší. Každá doba má něco. Dříve, když nebyla holka do 20ti provdaná, byla divná. U dnešní společnosti to zase vnímám tak, že spousta lidí Vám řekne, že ve 2O ti je na vdávání brzy, ale ve 30ti je už zase pozdě. Tak kdy je ten nejideálnější čas? Podle mě je celá tato otázka mimo.

„Nejideálnější čas je ten čas, kdy se to Vám zdá ideální – TEČKA“.

Někdo čeká na to:

  • až objede celý svět
  • až mu bude dvacet sedm
  • až si něco našetří
  • až postaví dům
  • a ty „až“ by mohly pokračovat do nekonečna. Každý má ten svůj důvod, proč teď ano či teď ne.

Nestresujte se proto podobnými články, protože když už se Vám konečně „podaří“ provdat či oženit, začnou se Vás všichni pták, kdy budete mít dítě – a druhé a třetí.

Ano, z hlediska vědy bude určitě nějaký nejlepší čas, ale kdybychom měli žít podle těchto vzorců, asi bychom se moc daleko nedostali, a to nejen u správného načasování svatby.

Ve Svatebním klubu jsem oslovila nevěstu Jitku, která se vdávala po pěti měsících od chvíle, kdy se s partnerem Kubou poznali. (nejdříve mi projela hlavou myšlenka – wow, to je rychlost), ale po pár chvílích jsem zjistila, že mají vlastně úplně normální manželství. Jsou spolu jedenáct let, vychovávají spolu čtyři děti a to, že se znali jen pár měsíců, jim divné vůbec nepřijde.


Naopak nevěsta Lucie si bude brát svého přítele po patnácti letech. Dvakrát se rozešli, ale nakonec zjistili, že jim je, dle slov Lucie: „lépe spolu než bez sebe“. Z názoru ostatních skončila u psychologa, kde naštěstí brzy přišla na to, že je to opravdu jejich život a že jen na nich záleží.

Těch příběhů běží v klubu desítky, každý je originál. Těšíme se i na ty Vaše!

Krásný den a díky za obrovskou podporu nejen mě, ale celého SVATEBNÍHO GREPU,

Vaše Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>