A PŘESTO BYLA DOKONALÁ !

Že se chceme vzít, už jsme pár let probírali – sečetli jsme hosty, zjistili, že je to šílený počet a hledali jsme místo, které by se nám líbilo a zároveň bylo možné tam hosty i ubytovat.. Nic moc lehkého, ale to zdaleka nebyl největší problém. Oba máme rozvedené rodiče a tak nastala situace, že naše svatba, bez toho aniž by někdo natruc nepřijel, nepopral se nebo něco podobně veselého, prakticky nebyla možná. A to nemluvím o nějaké tetičce ze třetího kolena, ale hlavně o rodičích, babičkách.. Takže se nic konkrétního ani zdaleka nerýsovalo. Druhým problémem byly finance. Když už bychom takovou svatbu pořádali, tak se vším všudy a půl milionu radši vrazíme do baráku.. Zkrátim to 😀 Jednoho dne jsem se dost nepohodla s tátou (opět), tak jsem se naštvala, rozhodla se, že mě k tomu oltáři opravdu vést nemusí. V tom všem naštvání a zklamání ze všech těch povedených příbuzných se ve mně zrodil plán. Na všechno se vykašlat, vzít sebou nejlepší kamarády a udělat si to po svém. 

A tak se stalo, že jsem o ruku žádala já 😀 Řekl „jo“ , respektive odepsal 😀 K Vánocům dostal Péťa hrneček s fixkou, kde zezadu bylo napsáno „Vezmeš si mě?“. Po tom co to s ním málem švihlo, tak prohlásil máma nás vydědí a dali jsme se do plánování. Měli jsme na vše přesně dva měsíce. Chtěli jsme to stihnout ještě se sněhem.

O chalupě s wellness a vyhřívaným bazénem jsme věděli už déle, tak bylo rozhodnuto. Svatební šaty jsem měla doma tajně ještě před žádostí. Byla to hrozná náhoda. S družičkou jsme jeli tramvají na nádraží a spatřily jsme je za výlohou sekáče na Smíchově. Vystoupily jsme a běžely zpět, vyzkoušet je. Byly mi sice větší, ale byly to ty pravé. Moc ochotná paní z berounského krejčovství mi je expres zúžila.
Zajímavá byla ještě domluva s matrikou v Halenkově 🙂 „V únoru venku? To bude zima. Zima bude. Opravdu venku?..“ 😀 Naštěstí jsme se domluvili a dokonce nám ochotně poslali všechny papíry domů a nemuseli jsme tam osobně. Svatba byla v sobotu a my jsme na matrice byli jen v pátek ráno to odevzdat.

Všechny kamarády jsme pozvali už na pátek, takže svatbě předcházela páteční párty. Teda po vyložení tří po střechu naložených aut 😀 (přivezli jsme vše, včetně nádobí, už by se nevešla ani myš 🙂 svatební dort jel na kamarádčině klíně). Obřad byl ve 14:00, takže jsme měli celé dopoledne na přípravy. Ráno jsme se žebříkem naběhli do stodoly navěsit světýlka, závěsy apod., na borovici pod kterou byl obřad jsme pověsili dlouhé záclony, stolek půjčila kamarádka (jen jsme z něj sundali zrcadlo a nožičky omotali folii). Kamarádky v kuchyni dodělávaly to, co jsem nestihla udělat předem, pilo se jedlo, bylo veselo, nikdo nestresoval, bylo to naprosto skvělé už od rána. Make up jsem zvládla sama, vlasy měla na starost družička. Kluci mezitím googlili video, jak uvázat motýlka 🙂 na to jsme zapomněli. Ale zvládli to. 🙂 Okolo běhaly děti, a i ty se královsky bavily.

Těšili jsme se na sníh a ona v pátek přišla obleva.. Nebylo už cesty zpět, tak jsem se s tím začala smiřovat. Počasí ale překvapilo a celé sobotní dopoledne byla vánice. Na obřad už jen poletovalo pár zbloudilých vloček. Dokonalost!

Hudba byla reprodukovaná, Péťa měl z práce vypůjčenou aparaturu. Takže smyčcový kvartet obstaraly dva repráky :-). K oltáři jsem šla sama (za mnou byl vyslán kamarád, aby mě sebral ze země, kdybych zakopla. Naštěstí nemusel, ale byl to slušnej krpál 🙂 Děti jsme usadili na sáňky a mohlo se začít.

Místo talíře jsme měli rozbitou skleničku, jelikož jí družička sejmula sukní 🙂 (sukně holkám jsem ušila sama).

Přípitek, krájení dortu, první tanec i hod kyticí byl venku, potom jsme se přesunuli dovnitř. Noční překvápko bylo koupání ve vyhřívaném bazénu při -20°C. Fotograf byl naprosto skvělej, užili jsme si kopec srandy. V neděli odpoledne všichni odjeli a my jsme si užili ještě další dva dny wellness.

Sečteno podtrženo, vydařilo se to víc než na jedničku ! Ikdyž moje původní představa o svatbě byla naprosto odlišná.. Starorůžové šaty s vlečkou, všude šeřík, hromada lidí, květen… 🙂

A těmto patří dík:

Místo: Halenkov – Beskydy, srub https://www.e-chalupy.cz/beskydy/pronajem-srub-s-bazenem-ubytovani-halenkov-5934.php - pronájem 35 000kč

Obřad: v kopci nad srubem (Pod borovicí :D)

Počet hostů: 8 + 3 malé děti

Květiny: Lucie Švarcová –Květinářství Duha Beroun http://www.kvetinarstviduha.cz/ 5 000 Kč

Prstýnky: woodenstyle.cz > 5 789 Kč

Fotograf: http://robais.cz/ 4 000 Kč (normálně fotí za víc, ale je to ženicha kamarád)

Šperky: náušnice (dárek od tchýně), věneček https://www.fler.cz/magaela 799 Kč

Šaty: second hand u smíchovského nádraží 😀 800 + 650 Kč úprava od švadleny

Boty: kozačky CCC 1000 Kč
Jídlo: 8000Kč (uspořádali jsme raut, vše jsem si uvařila sama – jediná klasika byla polévka s játrovými knedlíčky, jinak se grilovali hovězí steaky, byly lasagne, bahn mi, spousta dobrot okolo, sladké jsem taky pekla – cupcakes, minidortíčky, minivěnečky…)

Svatební dort: https://somnium-vseradice.cz/ - 699 Kč (byl karamelový a oříškový)

Pití: 5 500 Kč (pivo, víno, rumy, šampaňský)

Oznámení: 100 Kč za papír s reliéfem dřeva (návrh je můj vlastní, kamarád v tiskárně se postaral o zbytek) + pár korun za obálky (design vnitřku opět můj vlastní, nůžky, lepidlo a jeden večer J)

Zbytek oblečení: (ženich, Marťa) 3000 Kč (většina Lidl nebo vlastní)

Dekorace: do 1 000Kč (vlastní zásoby, samovýroba)

Celkové náklady: 71 851 Kč