Ty nejlepší vzpomínky

Pokud Vám už někdo řekl: „užij si každou minutu, rychle to uteče“ , měl pravdu. Svatební přípravy zaberou dlouhé týdny a měsíce a svatební den je, dříve než se nadějete, ten tam. A Vám pak zbudou už jen krásné vzpomínky.. Ale jak zařídit to, aby jich bylo co nejvíce?

kde jsem četla, že hodina svatebních příprav se rovná deseti minutám svatebního dne.

Vezměme to postupně:

– ještě před pár lety všichni kreslili stromy lásky (do namalovaného stromu svatebčané obtiskávali prsty, psali svá jména a novomanželé pak měli krásnou vzpomínku na všechny, kdo jim ten den přišel blahopřát). Jenže co s takovým obrazem dál? Obvykle se po pár měsících stěhoval z obýváku do ložnice, na skříň, do komory…

– osobně se přikláním spíše ke svatební knize. Výhod má hned několik:

  •  je malá a dá se dát do knihovny
  • svatebčané Vám do ní mohou napsat i více, než jen svůj podpis a nemusí se mazat barvami (což u stromu lásky byl a je věčný problém)
  • pokud chystáte na svatbě Polaroid (fotky, které se Vám hned z foťáku vytisknou), mohou Vám hosté do knihy vlepit svoje fotografie a vy si prakticky hned budete moci prohlížet, jak se kdo bavil.
  • Knihu můžete dát někomu na starosti a on/ona zajistí, aby se do knihy zapsali opravdu všichni.

– Dále existují všelijaké upomínkové předměty: pro rodiče, svědky, družičky.. Vždy je hezké, pokud tyto dárky nějak rezonují s obdarovaným. Hrneček s nápisem družička je fajn, ale pokud na hrneček necháte dotisknout i jméno, případně fotku. Nebo darujete přívěšek s monogramem, je vidět, že jste o dárku přemýšleli a Vaše družička to bude mít spojené právě s Vaším svatebním dnem. Navždy.

Fotografie – asi jedno z nejvíce diskutovaných témat. Pokud na něčem chcete ušetřit, pak fotograf do této skupiny rozhodně nepatří! Je sice fajn, že v dnešní době chytrých telefonů můžete mít stovky fotek během pár minut.. Ale není nic horšího, než když Vám ty fotky pak nevyjdou..

Fotograf je člověk, který je tam jen a pouze od toho, aby zaznamenával momenty, díky kterým si Vy pak Váš den můžete připomínat. Navždy..

Často mi pak novomanželé po svatbě zavolají, že se ty fotky od kamarádky nepovedly a jak jsou rádi, že jsem jim doporučila profesionálního fotografa (byť tam třeba byl jen na obřad a hostinu).

O tom jak si vybrat svatebního fotografa a co od něj očekávat píši ve svém dalším článku: „Svatební fotograf profesionál, zn. ideál“.

Svatební videa – svatební videa jsou velmi populární. Zvláště pak svatební klipy. Co je to svatební klip a kolik stojí se brzy dočtete v mém připravovaném článku věnovaném právě svatebnímu videu. Já osobně jsem video na svatbě neměla a dodnes mě to mrzí.

Pokud stále ještě plánujete Váš den, pročtěte si i mé další články. Věřím, že v nich najdete inspiraci nejen na to, jak se postarat o co nejvíce vzpomínek.

Tak KRÁSNÉ PLÁNOVÁNÍ!

Vaše

Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>