Také hledáte dokonalé místo na svatbu?

Už asi týden si lámu hlavu nad tím, o čem by další článek měl být. Témat mám v hlavě asi sto padesát, ale o žádném se mi v poslední době nechce psát. Snad je to jen tím horkem a brzy vám zase začnu psát články co týden, jak jsem sama sobě slíbila.

Dnes mi přišly 3 stejné dotazy: „dobrý den, doporučila byste nám (nejlepší) místo na svatbu?“ A jak jsem si tak o tom přemýšlela, napadlo mě to pro Vás sepsat. Tyto slečny totiž nejsou první ani poslední, kdo hledají „to dokonalé místo pro jejich svatební den“.

Vila Hrdlička, Česká Lípa

Než se začnu rozepisovat o tom, jak by takové místo mělo vypadat, řeknu vám jednu věc:

„Dokonalé místo na svatbu neexistuje, respektive každé místo je dokonalé, pokud si ho dokonalým uděláte.“

Než se tedy pustíte do objíždění všech těch míst, které vám okolí doporučuje, zastavte se a řekněte si, jak vůbec chcete, aby ten váš dokonalý den vypadal.

Pro někoho je dokonalá svatba na radnici a oslava pak v místní hospůdce, někdo sní o svatbě na louce, na zámku nebo v lese. Některé páry si chtějí vše připravit sami, jiné o tom nechtějí ani slyšet.

Někde chce tchyně vařit guláš pro 150 osob, táta péct prase a jinde zase chtějí, aby bylo o vše postaráno a byl to gastronomický zážitek. (Ne že by teda třeba to prase nebylo 🙂 ).

Letenský zámeček v Praze

Pokud se tedy plánujete na sociálních sítích zeptat na „místo na svatbu v okolí Prahy“, dostanete možná i více jak tři sta odpovědí, ale budou se totálně lišit a možná i úplně rozcházet s vaší představou.

Nad čím byste se měli zamyslet?

 • v jakém prostředí se chcete vzít
 • jaký je váš rozpočet i na případný pronájem
 • chcete vše na jednom místě?
 • jaké jsou vaše požadavky na dané místo (chcete, aby tam lidé mohli přespat, chcete, aby vše zařídili, nebo naopak si chcete vše domluvit sami či se svatební agenturou)
 • v jakém ročním období se chcete brát (svatba v zimě a venku může být dokonalá, ale rozhodně to není pro každého)
 • v jaké vzdálenosti od místa bydliště hledáte
 • jak chcete, aby vypadaly vaše fotky? Svatba v centru města je nádherná, pokud nesníte o fotkách z venkova (i to se dá zvládnout, ale je to mnohem časově náročnější)
Miluju tuhle fotku! foto: Petr Wagenknecht
 • pokud se chcete brát někde venku, třeba na louce, kde široko daleko nic není – počítejte, že vám narostou náklady spojené s dopravou, s chladícím autem, možná i s nějakými provizorními záchody apod.
 • myslete na lidi starší, kteří vám nebudou chtít šplhat X metrů do kopce nebo na rozhlednu
Svatba na statku je v posledních letech velice oblíbená!
 • rozhodujete-li se nad levněji vypadající variantou a tou o chlup dražší, opravdu pečlivě si sepište – jestli se vám ta levnější vážně vyplatí (znám několik párů, kterým se nakonec ta levná varianta dost prodražila a ještě si ten celý den odpracovali – i když vlastně vůbec nechtěli)
 • pokud jste odjakživa “zálesáci“ a nikdy jste nesnili o svatbě na zámku, nenechte se do ní uvrtat! Je to jen VAŠE SVTABA a měla by být podle vašich představ!

Krásné plánování!

Vaše Aneta

Tady máte TIP na dvě nová a naprosto nádherná místa na svatbu:

Statek pod Řípem
Bystro Cafe

P.S. Každé místo je dokonalé, když si ho dokonalým uděláte!

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>