Ať je to, jak je to, fotografie rovná se vzpomínky na celý život. Zachytí většinu dění, dají se lehko uložit a pokud si uděláte fotoalbum, máte opravdu vzpomínky, které Vám „TEN den“ budou připomínat i za 50 let.
Spoustu novomanželů si tvoří tolik populární foto-knihy, jiní tvoří již zmiňované svatební alba, foto obrazy, dřevěné leporela apod. Virtuální svět nabízí stále více možností, jak si fotografie uchovat a nápadům se meze nekladou.
Naprostá většina svateb se neobejde bez profesionálního fotografa.
Neznám pár, který by si po svatbě fotky Xkrát neprohlížel. Novomanželé jsou vždy nadšení, když vidí první „foto- vlaštovky“. A to i Ti, kteří mi na začátku tvrdí, že jim bude stačit pár fotek z obřadu, že oni jsou stejně ne fotogeničtí. Tato sympatická skupina novomanželů z nich má obvykle radost největší 🙂
Není proto dobré, nechávat fotky na rodině, kamarádovi s dobrým foťákem či na chytrých telefonech. Fotky jsou často rozmazané, nekvalitní a vy přeci chcete, aby si obřad a hostinu užívali všichni bez telefonů či foťáků v ruce. (To, že si na svatbě zařídíte foto koutek, nepočítám).
Chcete mít prostě krásné a kvalitní fotky, a to i když je zataženo a prší. Jak toho dosáhnout? Odpověď je jednoduchá, najměte si profesionálního fotografa.
Profesionální fotograf přesně ví, kam si má stoupnout, kde kdy má být. Ti nejlepší dokážou skupiny i jednotlivce vyburcovat, někdy až k nevídaným věcem. Z pohledu koordinátora je radost s někým takovým spolupracovat.
Když se před fotografem dokážete uvolnit (a věřte, že těm nej fotografovým se to i u Vás povede), uvolní se i svatebčané a je to záruka nejen skvělých fotek, ale i skvěle nastartované zábavy.
Jak říká můj kamarád fotograf: „ I žánrovky jdou vyfotit tak, aby to vypadalo, že tam Ti lidé vlastně byli náhodou“. Takže pokud stále váháte, zda-li si vůbec najmete fotografa – pojďme si to shrnout.
Žijeme v době, kde všem službám vládne internet. Je to skvělé! Najdete, zkontaktujete, domluvíte se on-line a ve svatební den čekáte a doufáte, že přijede. Já Vám však doporučuji: najít, zkontaktovat a sejít se na osobní schůzku, možná i dvě…
Své vzpomínky svěřujete do rukou někoho, kdo by Vám mě být sympatický, spolehlivý a o kom víte, že má zkušenosti. To, že někdo dokáže nádherně nafotit motýli, ještě neznamená, že Vám nafotí krásné svatební fotky – myslete na to!
Tomuto tématu se ještě podrobněji chystám věnovat ve svém dalším ebooku. Prozatím Vám zde píši stručný návod:
Profesionální fotograf:
o Je ochotný se s Vámi sejít
o Je dochvilný
o Chodí slušně oblečený (na svatbu s dress codem „black tie“ nepřijde v džínách)
o Respektuje Vaše požadavky (např. seznam fotek, který chcete, aby udělal)
o Na první schůzce Vám ukáže svou tvorbu
o Je ochotný projednat s Vámi Vaši představu
o Sdělí Vám svůj ceník/za jaký čas/ za kolik fotek apod.
Doufám, že jsem Vás přesvědčila o důležitosti fotografa ve Váš svatební den, pokud ano, poptejte se známých, koordinátora či přímo svatební agentury – někdo Vám jistě nějakého super fotografa doporučí.
Svatební den opravdu rychle uteče a dobrý fotograf je zárukou krásných vzpomínek. Nechtějte se starat o to, s kým jste se ještě nevyfotili – nechte to na jiných.. Starejte se jen o to, aby z těch fotek byla cítit Vaše dobrá nálada a uvolněná atmosféra – i po těch padesáti letech!
TAK KRÁSNÉ PLÁNOVÁNÍ!
Vaše Aneta