Snoubenci se rozdělili na dva tábory!

Po zveřejnění dalších svatebních omezení jsme si nemohli nevšimnout rozdělení nevěst a ženichů na dva tábory. Jedni, ač neradi, svatbu odsouvají nebo značně redukují.
Ti druzí plánují dál stůj co stůj a dovolávají se testování svatebčanů nebo spoléhají na kamarády, kteří jim umožní ve svých prostorách udělat svatbu klidně o sto lidech.
A aby toho nebylo málo, oba „tábory“ často řeší různé názory vlastních rodin.

V tomto případě rozhodně nepomohou sociální sítě, nebo ano?
Na sociálních sítích je na toto téma desítky příspěvků za den a já osobně jen smutně sleduji, kam se to pod každou takovou zahájenou konverzací dostane. A abych byla upřímná, vadí mi, že to vždy končí hádkou mezi pár lidmi, kteří obhajují tu svou a jedinou pravdu.

Jak k tomu přistupujeme ve Svatebním klubu a na Grepu?
Chápeme, víc než kdokoliv, že svatba vyžaduje někdy i rok příprav, spoustu nervů a v neposlední řadě i peněz. A o tom, že se snoubenci chtějí vzít, není pochyb. Proč by se také jinak zasnubovali, že jo? Ale vždy se s nimi snažíme najít tu nejmíň bolestnou cestu.

Pokud tedy víme, že snili o svatbě o sto padesáti lidech a že by z veselky, kde je momentálně dovoleno patnáct osob, neměli radost, pak doporučujeme svatbu odsunout. A rozhodně to neznamená, že se tito snoubenci dostatečně nemilují! Jak si někteří lidé myslí! Prostě mají nějakou představu o SVÉ SVATBĚ.

Pokud se snoubenci naopak „prostě chtějí vzít“ a je jim jedno, že u toho nebudou mít širší rodinu, kamarády a berou to jako akci pouze o nich dvou, pak nemá cenu čekat a svatbu odsouvat.

Každý má svou nejpravdivější pravdu.
Je jasné, že co pár to názor, ale prosím vás, nesnažte se jim ho vymluvit. Ať už jste jejich rodina, kamarádi nebo vzdálení příbuzní.
Neříkám, ať jim svůj názor neřeknete – naopak. Pokud se chystají svatbu uskutečnit a vy víte, že byste se tam necítili bezpečně, klidně jim to řekněte. Buďte ale připravení na to, že z toho mohou být smutní, v horším případě naštvaní.

I těm, kdo svatbu odkládají – nedávejte jim seznam důvodů, proč svatbu neodkládat (věřte, že rozhodnutí svatbu posunout pro ně nebylo jednoduché). Ať už jí odložili, právě kvůli bezpečnosti nebo „jen“ proto, že chtějí mít velkou party – je to jejich názor, jejich rozhodnutí a hlavně jejich svatba!

Ať už jste tedy rodič, sourozenec, kamarád, nebo jste byli na svatbu pozváni vlastně náhodou – řekněte svůj názor, pokud to tak cítíte, ale rozhodně nezahajujte rodinné boje.

Žijeme teď všichni v opravdu zvláštní době a věřte, že do toho všeho ještě plánovat svatbu, je opravdu náročné i pro psychicky otrlé jedince! Držte pospolu! Už snad (FAKT) bude brzy líp!

Krásné plánování.

Vaše Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>