Když Vám plánování přeroste přes hlavu

Tolik jste se na to těšili, až budete moci začít zařizovat a možná i patříte k těm šťastlivcům, kteří naplánovali svatbu za pár týdnů (možná i dní). Co ale dělat, když vše nejde tak, jak jste si představovali?

Když už zařídíte místo, nemůžete vybrat datum. Vaše kadeřnice má, zrovna na Váš den, nasmlouvanou jinou svatbu. Nemůžete se se snoubencem shodnout na kapele. Svatební dort stojí 3x víc než ten klasický?!? A ani ve třetím salonu jste si nevybrala šaty!

Nevěšte hlavu – vše se vyřeší – jen to chce naporcovat celou tu velkou akci na menší díly, abyste se z toho nezbláznili.

Nebudu Vám zde psát, kde začít. Ale pár rad Vám dám:

1) Nebojte si říct o pomoc
Že Vaše kamarádka zvládla všechno sama a dokonce to byla nejhezčí svatba, jakou jste kdy viděli? I ta Vaše bude dokonalá, jen to chce sundat nohu z plynu, nadechnout se a říct si, co vše je pro Vás důležité.

Klidně si napište seznam věcí, dekorací, dodavatelů a rovnou si tam poznamenejte, co budete dělat VY (a s láskou) a co rádi přenecháte těm ostatním. Nemusíte hned oslovovat svatební koordinátory či agentury, pomoci Vám mohou i Vaši blízcí či vzdálení.

2) S partnerem se domluvte na prioritách
Ještě než začnete plánovat, proberte s partnerem či partnerkou Vaše představy. Pokud jste celý život snila o svatbě na zámku, zatímco Váš partner by rád skákal padákem, musíte najít jakýsi balanc. Protože jsou věci zásadní a věci, z kterých můžete ustoupit. To že jste si představovala DJje, ale Váš partner by rád kapelu, nepovažuji za neřešitelné.

3) Rozpočet je důležitý a svatba není levná záležitost
Osobně jsem dlouho neviděla svatbu, kde by se rozpočet nevyšplhal výše, než snoubenci původně plánovali. Je jasné, že jakmile se ponoříte do plánování trošku více, otevřou se Vám brány všeho, o čem jste ani neměli tušení, že vůbec existuje.Vždy všem radím, držet se co nejvíce původního plánu a uhýbat jen v opravdu nejnutnějších případech. Protože když plánujete fotografa za 20 tisíc, ten co fotí za 50 tisíc, může mít prostě jen na webu jednu, dvě fotky, které se Vám líbí víc, ale neznamená to, že ten první fotograf nevyfotí podobné, když si to budete přát. A bez těch bublifuků s iniciály to také zvládnete.

Na druhou stranu šetřit třeba na šatech, když se Vám ty o da tisíce líbily prostě víc.. Rozumíte?

4) Nenechte si to do toho moc mluvit
Každý kdo se vdával/ ženil je hned expert. Pokud potřebujete znát názor ostatních, ptejte se, nebojte se, ale ani říct, že jejich názor Vás v tomto případě moc nezajímá. Protože to, že v půlce července může být na čokoládový dort horko, neznamená, že ráno nebudete shánět 15 deštníků, protože bude „lejt jako z konve“. A dopředu to opravdu nikdo neví!

5) I ta sebedokonalejší svatba měla nějaké mouchy (jen nebyly vidět)
Víte, v čem je každá svatba perfektní? Právě v těch nedokonalostech – myslete na to!
A pokud jste zrovna teď ve stavu, kdy máte pocit, že se to nemůže povést, protože Vám odřekla vizážistka a ty pivoňky se prosinci opravdu špatně shánějí. Vezměte svého partnera a vyrazte s ním třeba do kina. Není nad to, si od toho všeho dát totiž na chvilku oddych.

Společně tam dojdeme

A nebo mi napište a společně z toho všeho najdeme cestu ven.

P. S. zdarma!

Krásné plánování,

Vaše Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>