Kapela nebo DJ? Rozhodnout se nemusí být komplikované, pokud se budete řídit tímto návodem!

Dostali jste se do další fáze plánování a teď se nemůžete rozhodnout: „Chceme DJe nebo celou kapelu“? Pokud již teď víte, že váš/e nastávající touží po DJovi, zatímco vy sníte o živé hudbě, berte to jako předmanželskou zkoušku vašeho vztahu a buď mu/jí ustupte a nebo se ho/ji snažte přesvědčit o tom, proč je vaše varianta prostě lepší.

Electrophonix

A pokud vůbec nevíte, zde jsme pro Vás sepsali lehký návod:

Jak říká skvělý český DJ Viktor (ze společnosti AKCE HLADCE) : „Hudba tvoří svatbu“ a má určitě do jisté míry pravdu. Pokud si totiž najmete DJe tak , aby Vám zajistil celkový podkres celého svatebního dne, máte zaručeno, že se Vaši hosté budou bavit již od jejich příjezdu.
Správně vybraná hudba je dokáže naladit na Váš den lépe než sklenička Prosecca na uvítanou (i když ta je také fajn 🙂 ).

Uvítat je samozřejmě zvládne i kapela, ale tu bohužel neztišíte a je jasné, že pokud si jí najmete hned od začátku vašeho dne, nevydrží Vám hrát do brzkých ranních hodin (i kdyby sebevíc chtěla).

Jedna maminka nevěsty mi tvrdila, že dcera potřebuje ušetřit, proto si chtějí najmout „jen“ DJe. Prosím Vás, zde to není o kvantitě, ale o kvalitě! Začínající kapela může stát o několik tisíc méně než kvalitní DJ! Stanovte si tedy, kolik do hudby chcete investovat a i podle toho vybírejte.

Nejlepší variantou je samozřejmě kombinace kapely a DJe. Ale pokud nechcete platit za oba, řekněte si, koho chcete více a toho si najměte.

Jsou DJové a kapely, kteří Vám přijedou „zahrát“ za 2-3 tisíce, ale ten výsledek? Bohužel, pak je již pozdě a Vy to vrátit nemůžete, na to pamatujte, když vybíráte kohokoliv do svatebního týmu.

Velice důležitá a jedna z hlavních otázek při volbě DJ vs. živá kapela je jakou hudbu chcete poslouchat?

DJ Viktor

Živá kapela má jisto jistě své kouzlo, a pro hodně lidí tvoří něco, bez čeho se jejich svatba neobejde. Rozdíl a to podstatný nastává ve chvíli, kdy má živá kapela zahrát něco na přání nebo ze současnosti.

Kapela má totiž omezený repertoár „několika písní“ (i když na předsvatební schůzce se s nimi určitě lze domluvit, že si pro Vás pár písní na přání nacvičí).

DJ jich má v zásobě několik tisíc a dokáže tak vyhovět prakticky komukoliv. „Já si na písních na přání velice zakládám a snažím se vyhovět vždy každému“ říká DJ Viktor.

Jednou z největších předností při volbě DJe je také to, že DJ Vám hraje nepřetržitě po celou dobu Vaší párty. Není pro něj problém hrát i 12 hodin v kuse, zatímco kapela potřebuje (zcela logicky) přestávky. Někdy je tak skvěle rozběhnutá zábava přerušena a jen těžko se zase rozjíždí, ale není to tak vždy. Znám kapely, které na dobu své pauzy pustí reprodukovanou hudbu na přání.

„Dokud se lidé baví, kvalitní DJ zůstává“, říká DJ Viktor Štěpánek. Můžete tak tančit do brzkých ranních hodin a nemusíte se starat o to, co bude dál, až kapela dohraje.

Pojďme si to tedy shrnout:

DJ

 • potřebuje podstatně méně místa
 • dokáže hrát nepřetržitě
 • dokáže hrát i potichu, když je potřeba (např. při svatební hostině)
 • dokáže hrát na přání
 • není vždy levnější než kapela
 • pokud není ověřený, můžete být nemile překvapeni
Důležitá je také technika.

Kapela

 • je to jistě tradičnější pojetí, ke svatbě se více hodí
 • pro rodiče a prarodiče je přirozenější a komfortnější tančit na živou hudbu od kapely než na reprodukovanou hudbu od DJe
 • neopakovatelný zážitek živé hudby
 • dokáže písničky (i sebe) přizpůsobit situaci a náladě
 • je příjemnější na poslech i na pohled
 • autentická hudba, ne jenom reprodukovaná, kterou už hosté slyšeli stokrát v rádiu a kterou si navíc mohou pouštět i sami
 • možnost „otestovat“ si kapelu před svatbou návštěvou koncertu (případně zkoušky)
 • nedokáže hrát potichu a potřebuje pauzy
Důležité je, aby se hosté dobře bavili!

Ať už se rozhodne jakkoliv, mějte na paměti, že je to JEN VAŠE SVATBA!

Krásné plánování!


Velký díky za pomoc při psaní článku patří DJovi ze společnosti AKCE HLADCE Viktoru Štěpánkovi (svatba@djviktor.cz) a Svatebnímu hudebnímu doprovodu!


Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>