Dojděte k oltáři ve správných botách!

Nedávno jsem vyrazila s jednou nevěstou na zkoušku šatů (o tom jak žádné šaty nebyly ty pravé, napíši někdy příště). O čem Vám chci dnes napsat je často opomíjené téma, a to JAKÉ si ve svatební den vzít BOTY.

Tato nevěsta si našla krásné princeznovské šaty s vlečkou, už si je chtěla rezervovat, ale při dotazu: „a co boty?“ se málem rozbrečela. „No jo, já mám podpatky“ zněla odpověď. A bylo po šatech. Při její výšce 177 cm by jí končily, díky vysněným podpatkům, někde nad kotníky a u tohoto modelu by to prostě nevypadlo dobře.

To, že si mají na zkoušku šatů brát i boty, nevěsty často nevědí. Nemusí to být hned ty svatební, ale měly by to být alespoň stylově podobné.

Některé nevěsty řeší své svatební boty do posledních detailů, jiné právě až když vyzkouší šaty a ostatní je neřeší vůbec – prostě jdou v těch, co mají doma.

Pojďme se tedy podívat na možnosti:

1) Moje nejlepší kamarádka je nazývá „štekle“, boty na vysokém podpatku, které Vám vykouzlí sexy nožky.
Ale pokud v nich nejste zvyklé chodit, kupte si je alespoň o pár měsíců dříve a choďte v nich kdykoliv pro to bude vhodná chvíle. Za prvé si je rozšlápnete, za druhé se v nich naučíte chodit a za třetí, když v nich nevydržíte ani hodinu, aniž by Vás rozbolely nohy.. zvládnete to ve svatební den?

Nechcete raději boty, které budou pohodlné?

ANO, jeden den to v nich vydržíte, když jsou tak krásné! Ale myslete na to, že si svatební den máte hlavně užít a ne se starat o to, že máte puchýře, bolí vás nohy a nedejbůh z toho i hlava.

I když se pro ně rozhodnete, mějte s sebou raději i nějaké náhradní boty na přezutí. Koordinovala jsem jednu svatbu, kde jsem půjčovala nevěstě své vlastní záložní boty. Den před svatbou mi tvrdila, že ví, že to ve svých botách zvládne.

2) Boty bez podpatku, tzv. baleríny. Je jich mraky. Mě se moc líbí ty z Fleru:

Love Ballerinas

3) Velice moderní jsou v posledních letech tenisky – conversky.

Fotila Marcia OttoPexels

4) Ale co takhle zkusit i něco z jiného soudku? Zamilovala jsem se do eshopu Libušky Fáberové Falibu.cz. Vyrábí nádherné sandálky a pro Vás, kdo tíhnete k Boho stylu nebo Vás baví chodit „naboso“ je to za mě varianta č. 1! A můžou být i pánské!

Falibu.cz

5) Vzhledem k tomu, že je to článek o botách, neměla bych zde opomenout ani zdravé obouvání. Osobně sem těmto botám nikdy moc nefandila, ale potom, co jsem narazila na stránku plochonozky.cz jsem zjistila, že zdravotní bota se automaticky nerovná ošklivé botě.. Jasně, jde tam hlavně o funkčnost než o vzhled, ale v dnešní době se už vyrábí i hezké zdravotní boty!

Tyto „zdravé“ a přitom moc hezké lodičky najdete na eshopu www.peon.cz

„ Dají se vybrat pěkné lodičky. Nejčastěji, ale narážíme s nevěstami na problém s barvou. Nejvíce se vyrábějí béžové nebo černé. Bílé lodičky, které nevěsty poptávají, nejsou tak časté“ říká odbornice na zdravé obouvání a autorka blogu plochonozky.cz Mgr. Kateřina Fojtíková.

Takže, když si to shrneme:

  • Důležité je, aby to byl Váš styl
  • Aby byly (alespoň trošku) pohodlné
  • Abyste je vybírala, i co do místa se týká. 10 ti centimetrové podpatky jsou nádherné, ale pokud se vdáváte na louce, zapíchnou se Vám do trávy a ani ty plastové špunty na podpatky Vás nespasí. Vyzkoušela jsem jich několik.
  • A v neposlední řadě, aby Vás stály jen tolik, kolik jste si předem stanovila v rozpočtu.

Pokud stále ještě váháte, jak svou svatbu uchopit, stáhněte si můj ebook zdarma >> Proč si ne-najmout svatebního koordinátora.

KRÁSNÉ PLÁNOVÁNÍ!

Vaše Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>