Barva šatů vztah neovlivní a rodiče to přežijí, věřte mi!

Na nevěstu Katku jsem narazila náhodou na facebooku. Před pár týdny sdílela fotky ze své svatby. A i když jsem se vždy považovala za milovníka tradičních svateb, tyto fotky, ač netradiční, mě naprosto okouzlily. Podle počtu facebookových „like“, jsem nebyla jediná.

Do dnešního dne jich má více jak tisíc a líbí se to i těm, kteří píší, že by si nikdy nemysleli, že by se jim to líbit mohlo.

Proto jsem se jí rozhodla oslovit a udělala s ní, nejen pro všechny zvědavce jako jsem já, krátký rozhovor. Za který jí tímto moc děkuji!

Milá Katko,
V posledních dnech si nešlo nevšimnout, jaký rozruch způsobily Vaše fotky, v jedné ze svatebních skupin na facebooku.

Když jste fotky vkládala? Tušila jste, že se budou tak líbit? Nebo jste je tam dávala s tím, že třeba budou pro někoho inspirací?
Doufala jsem, že se budou líbit a že to třeba další slečny „nakopne“ jít proti proudu a prosadí si to svoje. Ačkoliv je bílá barva tradiční, ne všechny ženy ji mají rády a cítí se v ní dobře. Já osobně? Vůbec. Neříkám, že se mi bílá barva vůbec nelíbí, ale v bílých šatech jsem to nebyla já.

Foto: Stanislava Tylmanová

Myslím si, že nevěsta má být v den svatby sama sebou a má mít svatbu jakou chtěla ona, ne jak to čeká okolí.

Nebála jste se reakcí? Vaše svatba přeci jen nevypadá moc tradičně a tyto skupiny někdy dokáží být dost nemilosrdné.
Ani nevíte, jaký strach jsem měla při vkládání fotek (smích) – opravdu. Protože jak říkáte, ve skupinách, kde jsou ženy a zvláště v těch svatebních, je to občas těžké.

Hodně nevěst ctí tradiční bílé šaty a některým jsem tedy byla trnem v oku. Ale i s negativními reakcemi musí člověka počítat. (I ty se dají napsat ve slušné formě s úctou k druhému).

Přeci jen každá máme své vysněné šaty a není zrovna příjemné číst komentáře, kde si občas neberou servítky. Osobně mi to spíše přijde jako:
,,z nudy rejp“.

Naštěstí ale takových nebylo mnoho a převládaly spíše ty kladné reakce, což i mě samotnou velmi mile překvapilo a jen jsem se utvrdila v tom, že je tu i hodně nevěst, které mají rády něco nového a neobvyklého.

Foto: Stanislava Tylmanová

A teď již k samotné svatbě. Proč jste se rozhodli mít z pohledu mnohých netradiční svatbu? Nebo vlastně byla tradiční?
Byla netradičně tradiční (smích). Netradiční pouze v barvě šatů jinak bylo vše tak, jako všude jinde: prstýnky, pusa, podpis a focení. K obědu byla dokonce i ta, tolik dnes obcházená, svíčková. Ale my jí opravdu milujeme!

A proč zrovna svatba v černém? Oba milujeme rockovou a metalovou hudbu, filmy Tima Burtona a černou barvu takže tam bylo vše jasné už od začátku.

Jak byste se vystihla jako člověk?
Nejsem typ člověka, co by rád vyčníval z davu. Naopak, samu sebe jsem překvapila, že šaty, pro které jsem se rozhodla, jsem si nakonec vzala a šla do toho. Od začátku jsem to tak samozřejmě chtěla, ale i přes to všechno si člověk pohrává s myšlenkou, zda udělal dobře a jak to vezme okolí. Nelituji toho!

Kdybych mohla, udělám vše znovu tak, jak to bylo. Nic bych neměnila.


Jinak jsem jako každá máma a manželka, miluji nade vše svou dceru a manžela, pro které bych udělala cokoliv. Jsem ráda ve společnosti přátel ale i o samotě v přírodě. Taky mě odjakživa přitahovalo tajemno, gotické kostely, stavby a doba minulá.

Foto: Stanislava Tylmanová

V kterém ročním období jste se brali?
S manželem jsme se brali v září loňského roku. Původně jsme chtěli svatbu až v listopadu (to je období mému srdci nejbližší). Na Červeném hrádku v Jirkově byl ale poslední den, kdy násmohli oddat 21.9. . Nakonec jsme rádi i za to datum, líbí se nám.

Jak dlouho jste svatbu chystali ? Měli jste najatou agenturu nebo jste si vše chystali sami?

Svatbu jsme chystali sami téměř rok dopředu. Teda převážně já chystala (smích). Pro mě osobně bylo super, že si můžu vše v klidu promyslet a finančně to taky bylo snesitelnější.

Nemůžu se nezeptat, odkud šaty jsou?
Šaty jsem si nechávala šít přímo na míru v salonu Beautiful & Unique Neodolatelná v Praze a šla jsem tam již s představou, kterou mi do posledního knoflíčku splnili.

Foto: Stanislava Tylmanová

Byla to tedy láska na první pohled?
Určitě ano a loučení s nimi bylo velmi těžké.

Jak na to reagovalo Vaše nejbližší okolí? Byli i oni oblečeni „netradičně“?
Okolí reagovalo velmi dobře. Asi možná ani jinou barvu nečekali (smích). Oblečeni byli tak, jak jim to bylo pohodlné a snažili se barevně sladit. Nevyžadovali jsme po nich žádné experimenty, i když by to bylo asi zajímavé.

Jak jste k tomu ladila kytky? Radila jste se s někým (květinářkou, designérem..)? Nebo to byl celé Váš nápad?
Opět jsem šla s určitou představou, takže domluva byla vcelku rychlá a bez problémů. Nápad určitě můj úplně nebyl, inspirovala jsem se na internetu.

Na fotkách si nejde nevšimnout Vašich bot. Bylo těžké narazit na „ty pravé“?
Bylo! Ty co jsem chtěla původně, byly na můj vkus drahé. Jednoho dne jsem narazila na tyto a bylo jasno! Styl, krajka, podpatek i cena – vše vyhovovalo mým požadavkům, takže jsem neváhala.

Foto: Stanislava Tylmanová

Podle mě (a nejen mě) jste byla sladěna do nejmenšího detailu. Jak dlouho Vám trvaly celkově přípravy v den svatby? Kdo Vám dělal účes a make up?

Foto: Stanislava Tylmanová

Účes i make-up mi dělala úžasná Ludmila Škvorová a celkově v den D trvala příprava cca 2,5 hodiny. Jsem ráda, že to byla právě Lidunka, protože už na zkoušce byla skvělá a cítila jsem se jako princezna.

Dodrželi jste nějaké tradice? Házela jste například květinu?
Tradice jako rozbíjení talíře nebo únos nevěsty či házení květiny jsme neměli, ale společné krájení dortu jsme si ujít nenechali.

Kolik jste měli pozvaných hostů?
Hostů bylo něco kolem 30 a za mě to bylo úplně akorát.

Co byste poradila párům, které stále váhají, zdali jít v určitém směru do netradiční svatby? (Těm, kteří by rádi měli svatbu jako vy, ale bojí se např. reakcí okolí?)
Aby si stáli za svým, neváhali a udělali si svatbu podle sebe. Svatba je (snad) jen jednou za život, tak by ji člověk měl mít takovou, jakou si ji přeje a nehledět na názory okolí.

Barva šatů vám vztah neovlivní a rodiče to přežijí, věřte mi!

Foto: Stanislava Tylmanová

Děkuji Vám, že jste se s námi podělila o Vaši krásnou svatbu.

Hodně štěstí!

Vaše Aneta

Miluji svatby a vše kolem nich. Své zkušenosti sbírám více jak 15 let a nyní je díky blogu a ebookům předávám budoucím nevěstám a ženichům, aby jejich svatební přípravy byly spíše radostí než starostí. Můj příběh si přečtěte zde >>